ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΚΙΝΕΖΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗΣ

Το Εργαστήριο Ορθοδοντικής της Οδοντιατρικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, στα πλαίσια των διεθνών επιστημονικών συνεργασιών και δραστηριοτήτων του, πρόκειται να φιλοξενήσει τους Κινέζους καθηγητές Ορθοδοντικής κ.κ. J.-X. Lin, T.-M. Xu, Y. Zhou και Z. Zhao.

Κατά την διάρκεια της επίσκεψής τους στην Θεσσαλονίκη, οι διακεκριμένοι επιστήμονες θα πραγματοποιήσουν διαλέξεις την Τρίτη, 21η Οκτωβρίου 2008, 10:30 - 13:00, στο Μανδαλίδειο Αμφιθέατρο της Οδοντιατρικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με τα εξής θέματα:

Καθηγητής Jiu Xiang Lin, Εργαστήριο Ορθοδοντικής, Οδοντιατρική Σχολή, Αντιπρόεδρος, Peking University.

"Μη χειρουργική θεραπεία σοβαρών σκελετικών προβλημάτων Τάξης III κατά την μόνιμη οδοντοφυΐα".

Καθηγητής Tian Min Xu, Διευθυντής, Εργαστήριο Ορθοδοντικής, Οδοντιατρική Σχολή, Peking University.

«Τι λειτουργεί καλύτερα για την διόρθωση των σκελετικών δυσαρμονιών Τάξης ΙΙ;».

Καθηγητής Yanheng Zhou, Αναπληρωτής Διευθυντής, Εργαστήριο Ορθοδοντικής, Οδοντιατρική Σχολή, Peking University.

«Κατακόρυφος έλεγχος των γομφίων χρησιμοποιώντας μίνι εμφυτεύματα».

Καθηγητής Zhihe Zhao, Διευθυντής, Εργαστήριο Ορθοδοντικής, Κολλέγιο Οδοντιατρικής Δυτικής Κίνας, Πανεπιστήμιο Sichuan.

«Έρευνα σε πειραματόζωα και κλινική μελέτη σχετικά με τα μίνι εμφυτεύματα».

Το Εργαστήριο Ορθοδοντικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με ιδιαίτερη ευχαρίστηση προσκαλεί όλους τους ορθοδοντικούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές της χώρας μας όπως παρακολουθήσουν, χωρίς κόστος, τις ως άνω διαλέξεις των διακεκριμένων καθηγητών Ορθοδοντικής από την Κίνα, που θα πραγματοποιηθούν στα Αγγλικά.

Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής: Εργαστήριο Ορθοδοντικής, Οδοντιατρική Σχολή, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης - τηλ.: 2310999556 ή 2310999557 -  fax: 2310999549 – e-mail: orthodontics@dent.auth.gr .