Οδοντιατρική Σχολή

Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Ορθοδοντικής 2006-2009

Η Οδοντιατρική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης οργανώνει και λειτουργεί για την περίοδο 2006-2009 τριετές Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην Ορθοδοντική.

Το πρόγραμμα αποβλέπει όπως προετοιμάσει τον οδοντίατρο για άσκηση της Ορθοδοντικής στο πλέον σύγχρονο και προχωρημένο επίπεδο, παρέχοντας πλήρη και ευρεία ακαδημαϊκή εκπαίδευση και επαρκή κλινική εμπειρία σε διάφορες θεραπευτικές μεθόδους.

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην Ορθοδοντική απονέμει τους τίτλους: (α) Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στην Ορθοδοντική και (β) Διδακτορικό Δίπλωμα Οδοντιατρικής.

Ο αριθμός των εισακτέων στο πρόγραμμα ορίζεται σε 6 άτομα (4 Έλληνες υπήκοοι ή υπήκοοι άλλων χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και 2 υπήκοοι χωρών εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης).

Ως ημερομηνία λήξης υποβολής των αιτήσεων ορίζεται η 3η Απριλίου 2006.

Πληροφορίες και έντυπο υλικό σχετικά με το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών στην Ορθοδοντική παρέχονται από την ιστοσελίδα: www.auth.gr/dent/ortho

Εργαστήριο Ορθοδοντικής

Οδοντιατρική Σχολή